Jde to i bez žehlení?! Ano.

V dnešní „zautomatizované“ době se vše zdá snadné. Máme pomocníky, kteří nám usnadňují práci. Pračka vypere sama,myčka umyje nádobí, zatímco my můžeme v klidu odpočívat nebo dělat něco jiného.

Je skoro trestuhodné že ještě nikdo nevynalezl:

prádlo, co se samo vyžehlí

okna, co se sama vyleští,

podlahu, která se sama vytře,

prach, který neexistuje,

alergeny, které se naší domácnosti vyhýbají obloukem.

Také máte pocit, že veškeré tyto záležitosti by měly být vyřízeny rychleji  a nejlépe bez Vaší asistence? Nevím jak Vám, ale mě se zdá, že domácí práce zabírají nějak moc času a, že například hubnutí by také mělo být jaksi bezpracnější a podstatně rychlejší.

Nezbývá, než si pomoci jak nejlépe to jde a povinnosti vyřešit pro nás co nejlehčí formou.

Tak kupříkladu, co se týká žehlení prádla můžeme si hodně usnadnit správnou technikou věšení mokrého prádla na šňůru. Tak lze některé kusy složit bez žehlení. Tento postup lze použít hlavně u oblečení „na doma“, které nemusí být zas až tak perfektně vyladěné. Velkým pomocníkem je v této oblasti vhodně zvolená aviváž, která dokáže vlákna v prádle ošetřit, aby nebyla tak zmačkaná. Jedná se hlavně o aviváže, jejichž součástí je kondicionér, který má výše zmíněné účinky.

Zkombinováním této aviváže a správné techniky věšení mokrého prádla dokáže snížit množství prádla na žehlení minimálně na polovinu, jste-li v tomto směru perfekconistka. Těm ostatním (které sem tam přimhouří oko), se sníží čas strávený žehlením až na jednu třetinu.

Pokud se vám opravdu nechce žehličku vytahovat nebo chvátáte a Vaše oblíbená halenka se jeví po vyndání ze skříně poněkud zmačkaně, velice pomůžeTekutá žehlička„. Jedná se o výrobek, kterým „stříknete“ daný kus oblečení na několika místech, necháte chvilku působit a pak jednoduše látku natáhnete a uladíte rukou. Výsledek je téměř nerozeznatelný od klasického způsobu žehlení. Podívejte se na důkaz.

 

Miniaplikace

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *