Léto s Euronou

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Chcete změnu?

Chcete pořádnou změnu ve všem životě?

Mám pro vás jednu dobrou a jednu špatnou zprávu.

Ta špatná je, že ji za vás nikdo neudělá. Žádný kouč, terapeut, konzultant, máma, partner.

A ta dobrá?

Už asi tušíte. Je to vše ve vašich rukou. Vše, co se ve vašem životě děje, můžete VĚDOMĚ ovlivnit.

To znamená, že je třeba si přestat válet zadek na gauči a vzít si zpět nadvládu nad svým životem.

Že už jste to někde slyšeli a nefunguje to? Že to je to moc náročné?

Pfff.. Tak o tom mi chvíli povídejte.

Dělala jsem na směny v provozu, který je dnes řízen automatem. Mohla jsem sedět doma na pr.. Ehmm na zadečku a nadávat, že mi technologie sebrala živobytí. Našla by se spousta lidí, kteří by nadávali se mnou.

Jenže já chtěla od života něco víc. Dnes pracuji z domova a mám šťastnou rodinu. Učím svoje děti vědomě řídit svůj život.

Jaké mám kurzy? Školení?

No, bezpečnost práce se asi nepočítá. Najděte si v životě svůj vysněný bod a každý den si za ním jděte. Tím myslím, každý. Ano, i ten dnešní den. Ano, i zítra. Ano, i ten den, kdy se vám nechce. Je to dřina. Neuvěřitelná. Ale ta se rozpustí ve vodách času.

Není to o tom, do úmoru dřít na něčem, co má nejisté výsledky. Je to o každodenním rozhodování. Je to o tom mít otevřené oči pro dobré příležitosti a víře v to, že i já si zasloužím být šťastná.

O vašem štěstí se rozhoduje totiž v tu chvíli, kdy:

  • když se chcete cítit fit:  se rozhoduji zda si dám do úst něco, co je v souladu s tím, jak chci vypadat a jaký je můj vybraný styl stravování (ne o tom, že jednou se to nezblázní a zítra je taky den). Každý den.
  • když chci být podnikatel: se rozhoduji zda dnes budu koukat na seriál nebo tvořit něco, co podpoří moji firmu (letáčky, vzorečky, články na web). Každý den.

Jednotlivá rozhodnutí během dne, každého dne, tvoří náš zítřek. Ať chceme nebo nechceme.

Navíc jeden drobný krůček ku prospěchu věci přivolá další a další. Najednou to jde všechno nějak líp a jde se po vybrané cestě o něco lehčeji.

Vsuvka pro spirituálně naladěné:

Kam směřuje naše pozornost, tam vysíláme energii a tam to také roste. Proto je třeba se každý den stále znovu vědomě směřovat tam, kam chci jít.

Vesmír nám s tím pomůže. Vždy pomáhá. A je jen na nás, jaké mu dáváme vstupní informace. (Směřuji pozornost na nedostatek peněz? Mám to mít. Směřuji pozornost na báječný život plný hojnosti? Mám ho mít). Tady je tečka. Protože tak to prostě funguje. A k tomu není víc co dodat.

Báječný den.

Chcete o tom, co dělám, vědět víc? Mrkněte na www.drogerie-pro-zivot.cz

Jděte do háje s ekologií

Svého času jsem byla dost skeptická ke všem ekologům a jejich aktivitám. Každý měl plná ústa ekologie a mě se zdálo, že jako jednotlivec… Co zmůžu?

To musí přece zařídit vláda, Unie, někdo, kdo ovládá hospodaření s odpady apod. Co pořád chtějí po mě? Já přece nejsem čaroděj, nezařídím, aby najednou bylo všechno, tak jak podle praštěných ekologů má být.

Život běžel, já průběžně rodila děti a s nimi jakoby se svět rozšířil.

A co děti, budou mít kde si hrát? A co jejich děti? Moje vnoučata. Budou si moci v klidu jít do čistého lesa a napít se tam ze studánky? Až já tady nebudu a nepůjde, že bych jim nějak pomohla? Budou v bezpečí? Nebude svět plný násilí a chemie?

Alespoň v rámci vlastního prostoru a toho, co můžu ovlivnit jsem začala řešit, zda je lepší koupit hotový příkrm, který je podle výrobce dokonalou harmonií výživných látek, nebo vzít „ošklivou“ mrkev z babiččiny zahrádky a plácat se s příkrmem sama. Zda je lepší mít vše dokonale vydenzifikované a vysavované nebo je lepší méně chemie a více šetrnosti. Když Ríša omylem vypil gel do záchoda, bylo jasno hned!

Chci pro svoje děti a jejich děti to nejlepší! Vždyť to, co naučím své batolecí radosti, budou oni brát jako správné a budou to předávat dalším generacím.

Musím začít u sebe!

Nejsem dokonalá a neumím prát ve slizu. Nevážu se ke stromům.

Když jsme s dětmi na výletě a neseme něco do koše, posbíráme cestou rozlítané papírky a kelímky.

Dali jsme sbohem chlóru a nepouštíme z naší myčky a pračky do odpadu nic, co ničí živé organismy a nejde přefiltrovat čističkou odpadních vod.

Snažíme se nekupovat zbytečné věci, které jen podporují konzumní způsob života, který v důsledku vede ke vzniku dalšího a dalšího odpadu.

Kupuji koncentrované výrobky, které déle vydrží, a tím redukujeme množství odpadu.

Třídíme odpad.

Máme rádi přírodu.

A hlavně, máme rádi život.

Pořád je co zlepšovat a tato cesta nikdy nekončí. Ale vím, že to každodenní rozhodnutí, o tom, co se koupí a jak to využiji, děti ukládají do paměti, a já tak budu s nimi, i když už to nebude fyzicky možné.

 

 

 

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

JAK MÍT UMYTÉ OKNO DŘÍV NEŽ SE UVAŘÍ VODA NA KÁVU

Dnes jsem myla okna a byla jsem v šoku, jak rychle a krásně to šlo. Zatím žádným jiným způsobem to takové snadné nebylo a výsledek super!

Nepotřebujeme zvláštní prostředky, stačí naředěný Čistič oken Eurona (500 ml za cca 34,80 Kč) a hadřík bez chloupků.
Nastříkáme a ihned leštíme na sucho, žádné předmývání. Beze šmouh. Jedno okno z obou stran=cca 5 minut práce.

Pak už je na řadě jen káva. 🙂

 

 

 

 

 

Levnější nákup

  •  Máte možnost nakupovat min. s  20%  zákaznickou marží prostřednictvím vlastního zákaznického čísla. Stačí přejít na stránku  „Levnější nákup“  a vyplňit registrační formulář. Děkujeme.

Nákup za katalogové ceny

  • Pokud se registrovat nechcete. Stačí využít možnsti osboní objednávky u mne a napsat   Vaši objednávku na email: helena@vonava-domacnost.cz. Domluvíme se na zaslání či předání produktů co nejrychlejší cestou.

Za poskytnutou fotografii děkujeme paní Evě Slovák Kubalové.