JAK MÍT UMYTÉ OKNO DŘÍV NEŽ SE UVAŘÍ VODA NA KÁVU

Dnes jsem myla okna a byla jsem v šoku, jak rychle a krásně to šlo. Zatím žádným jiným způsobem to takové snadné nebylo a výsledek super!

Nepotřebujeme zvláštní prostředky, stačí naředěný Čistič oken Eurona (500 ml za cca 34,80 Kč) a hadřík bez chloupků.
Nastříkáme a ihned leštíme na sucho, žádné předmývání. Beze šmouh. Jedno okno z obou stran=cca 5 minut práce.

Pak už je na řadě jen káva. 🙂

 

 

 

 

 

Levnější nákup

  •  Máte možnost nakupovat min. s  20%  zákaznickou marží prostřednictvím vlastního zákaznického čísla. Stačí přejít na stránku  „Levnější nákup“  a vyplňit registrační formulář. Děkujeme.

Nákup za katalogové ceny

  • Pokud se registrovat nechcete. Stačí využít možnsti osboní objednávky u mne a napsat   Vaši objednávku na email: helena@vonava-domacnost.cz. Domluvíme se na zaslání či předání produktů co nejrychlejší cestou.

Za poskytnutou fotografii děkujeme paní Evě Slovák Kubalové.

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Tyčina GoSpunky!

MALÝ VELKÝ POMOCNÍK
Mám na mysli tu tyčinku, co můj syn jí.
Má ji rád a já vím, že je zdravá, a že ho zasytí než budeme schopni někde na výletě dát jídlo.

Pro naše děti

Venku svítí sluníčko a já mám chuť zout boty a jen tak se brouzdat po měkké trávě. Nemyslet na úkoly a povinnosti, nádobí a prádlo. Zouvám si boty a vkračuji na trávu. Úžasný pocit! Kdy jsem to udělala naposledy?

Děti hrající si opodál mě po očku sledují, a najednou si Laurinka zouvá crocsy a pokládá bosé nohy na trávu. Na její bezelstné tváři vidím, jak si to spojení s přírodou opravdu užívá. V plné palbě mi dojde, jak děti kopírují nejen naše slova a návyky, ale hlavně se učí rutinám, ze kterých čerpají celý život. Ať už vědomě anebo podvědomě.

Co bych je asi tak naučila, kdybych teď lítala po domě zběsile s hadrem?

Usměji se na ni a beze slova obě víme. Jsme prostě spolu spojené tajnou nití ze srdce k srdci, propojené přes nabíjecí pole naší země. Najednou je celý vesmír malinký, scvrknutý do našich propojených chodidel. Láska je ten cit, který trvá přes hranice času a prostoru, prostupuje naším jádrem a všemi energetickými poli, až do věků dávných i budoucích. Jsme spolu a jsme šťastné.

Mladší Ríša zvedl hlavu od báboviček a kouká na nás. Možná cítí to spojení? To jiskření lásky ve vzduchu? Zvedá se a jde k nám na trávu, běží k nám a směje se. Nepotřebujeme žádnou extra moderní mašinku na čištění či obohacení vzduchu, stačí nám vnímat a vysílat lásku. Otevřít své srdce a umět jen tak být. To je nejlepší prevence proti „civilizačním nemocem“ a nemocem duše.

Naše civilizace totiž zapomněla žít v souladu sama se sebou a s přírodou. Máme „sava“, která vyhubí všechno a naplní domovy chemickým smradem. Máme rádoby preventivní potravinové doplňky, které stojí nehorázné peníze a mají za úkol chránit tělíčka našich nejmenších před nemocemi a podpořit jejich imunitu. Věřte mi, že nejlepší prevencí (a troufám si říct i lékem), je láska. Zahoďte povinnosti, odložte mobily a počítače, zujte boty  a hurá na trávu. Vezměte děti s sebou a naučte je, že vše co potřebují, najdou v přírodě a samy v sobě.

Že u mámy a táty najdou vždy láskyplnou náruč a zázemí, ze kterého mohou do nekonečna čerpat.

Chůze v trávě na boso je báječná záležitost
3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Mise: Sporák a okolí

Ráda sleduju Terapii domova . Každý týden se zaměřují na nějakou zónu našeho bytu s radami, jak snadno udržet celý byt krásný.

Tento týden je zaměřen na kuchyň.
Konkrétně sporák zvenku včetně varné části.

Kdo má Euronu, tomu odpadá drhnutí a odmáčení knoflíků. Stačí nastříkat Čističem na trouby a věnovat se třeba dětem.

Pak jen setřu a je hotovo. Není to paráda?


Cituji: Mise dne v úterý: vydrbat sporák zvenčí. Každý sporák potřebuje vodu, saponát, houbičku a pravidelnost. Zejména pak volně stojící sporáky s plynovými hořáky. Pokud poctivě dodržujete zlaté pravidlo pravidelnosti, jste za chvilku hotovi i s touto misí. V opačném případě postupujte následovně: necháme všechny mastně ulepené rošty odmočit v horké vodě se saponátem, a houbičkou a kartáčem je vydrbeme. Odmočíme i ovládací knoflíky a hořáky, vydrbeme a utřeme zbytek povrchu sporáku.
Majitelé vestavných cajků s dotykovou sklokeramikou mají práce méně, ale taky úplně nezahálí a odrbou a vyleští varnou desku a nezapomenou na rámeček, za něj se toho taky vejde! Pěkně jde obvod rámečku očistit příborovým nožem obtočeným v hadříku, aby nedošlo k poškrábání.

 

Zdroj mise týdne: www.terapiedomova.cz

Autoři fotografií: Kateřina Hofrichterová, Martina Kozáková, Miroslava Klubalová