Feng Shui, hubnutí, karma a já

Každá z nás má ráda, když věci v našem bytě jsou na svých místech a pohled na byt lahodí oku.

Vždycky mě zajímalo umění Feng shui, které harmonii prostoru povyšuje na další úroveň.

Informace, které jsem si našla na internetu nebo v knihách mě už zase tak nenadchly, zdály se mi nepřehledné a složité.

Takže mě Feng shui dlouho  míjelo.

Až jsem takhle zase po letech podlehla a pořídila si knížku Osvoboďte se s Feng Shui, autorky Zuzana Adam.
Jestli mě oslovil ten název, už ani nevím.

Nakoukla jsem do první kapitoly a padla na zadek!

 

Je to první knížka, která je psaná pro nás „normální“ lidi.  Srozumitelně, stručně a hlavně je opravdu orientovaná na vás, vaše dobro, zdraví…

Jakoby vás vedla kamarádka. Čtu dál a najednou, BUCH.. Další „aha moment“. To, že hromadění věcí, „které možná budu ještě někdy potřebovat“, a ve výsledku leží x let někde uložené, není zrovna ideální, to vím.

Ale, že to může mít přímý vliv na to, že se mi nemusí dařit zhubnout, protože moje tělo reaguje na hromadění věcí kolem sebe a taktéž zadržuje tuk, to je teda pro mě silný kafe. O tom jsem si hned musela přečíst víc. 🙂

banner160x600.jpg

A čtu dále (stále v první kapitole) a BUCH.

 

Zase sedím na zadku a vstřebávám informaci o tom, že 1/3 úspěchu a zdaru v mém životě si ovlivňuji sama tím, jak mám uspořádaný prostor a věci.

No, považte.. to, jak to vypadá u mě doma, ze 33% hraje hlavní roli v tom, zda budu bohatá, šťastná, prostě, jak se mi bude dařit. To je skandální. Asi se budu muset přestěhovat a začít nanovo.

 

Dalších 33% ovlivním já sama svým konáním, myšlenkami, činy a posledních 33% je vliv toho ostatního něčeho, co můžeme nazývat osud, karma…

V kroku č. 1 Zuzanka doporučuje logicky se zbavit právě těch věcí, nábytku, oblečení apod., které už nepřináší žádný užitek a máme je doma prostě „pro případ, kdyby..“ nebo z nostalgie.

Musím se přiznat, že tímhle mě trochu rozesmála.

 

Má drahá, já než učiním krok 1, budu asi v důchodu. Vždyť já mám ve skříni možná ještě oblečení ze střední školy, byť od maturity uplynulo už tolik let, že se to ani nesluší říkat kolik. A tak jsem prozatím u této kapitoly také skončila.

Nicméně jsou v tom asi nějaké čáry a kouzla nebo co, ale najednou, asi za týden, mě popadla chuť si vytřídit skříň s oblečením. Dokonce i to triko Maturant roku ehm.. jsem poslala do kontejneru s textilem.

Letělo i oblečení, které bych normálně z domu nedala, co kdybych si ho ještě chtěla obléct, že? 🙂

Je fakt, že se mi nějak ulevilo, a objevila se u mě tendedce vyhrabovat různá zákoutí, a třídit a třídit.

V tomhle bodě jsem prozatím zůstala, protože, kde se ty krámy, k sakru, pořád berou?

 

A už se moc těším, až přejdu na další kapitoly. Nějak musím přeprat těch 33%, které můžu ovlivnit sama. Pak už budu mít pod palcem 66%, a to už je víc než půlka.

Ha, karmo, to budeš koukat! 🙂

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *