Jak na čisté umyvadlo

Čisté a lesklé umyvadlo je vizitkou každé dobré hospodyňky. Udržet ho však v čistotě, především když očekáváte návštěvu není vždy jednoduché.

Základem je prevence. Již při mytí rukou je dobré mít kvalitní mýdlo, které ruce skutečně umyje a nezanechá na nich zbytky špíny, která se při pokusu o opláchnutí rozstřikuje všude kolem. Kvalitní mýdlo oceníte hlavně pokud doma máte muže kutila. Jak vypadá koupelna po návštěvě zástupce Koupelna před2mužského pokolení, víme každá. I uvědomělý muž při pokusu o opláchnutí umyvadla dokáže zázraky, které si vyžadují následné vytření podlahy. A nejen to.

Mýdlo skutečně vybírejte s rozmyslem. Já jsem naposledy ve snaze ušetřit koupila tekuté mýdlo, které slibovalo Ph neutral a péči o pokožku. Že je k pokožce šetrné je skutečně pravda, protože je tak tekuté, že než namočím ruce, je mýdlo pryč a jak pak vypadá následná očista…

V ideálním případě po každém umytí rukou, utřete do sucha umyvadlo a hlavně baterii, kde se s rozkoší usazuje vodní kámen. My, které máme doma tvrdou vodu, víme své..

Ale ideální není nikdo. Nedoporučuji používat písek. Špatně se oplachuje a zbytečně můžete poškodit povrch. Proto zvolte šikovný přípravek určený na čištění koupelen, nejlépe typu „nastříkat a nechat být“. Šikovný čistící prostředek tak nastříkáte, dáte si kávu a až půjdete okolo umývadla, jednoduše jen opláchnete. 🙂 Prostředek určený speciálně na koupelny obsahuje složky, které si poradí s vodním kamenem a se zbytky mýdel.

Koupelna po1

 

 

 

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

2 odpovědi na “Jak na čisté umyvadlo”

  1. Dobrý den,
   na tento problém je dobré použít neagresivní, ale účinné prostředky.
   Dobré zkušenosti mám například s tímto gelem na rez a vodní kámen. Nanesete, zafixujete papírovými utěrkami, necháte třeba 3 hoďky působit. Snadno pak usazený kámen umyjete.
   Pomohla Vám tato odpověď?

   Helena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *