Jak na praní černého prádla

Černé prádlo je specifickou kategorií, a proto vyžaduje o něco více pozornosti.

Nabízím několik tipů, jak ho mít co nejkrásnější:

  1. Černé a tmavé prádlo perte odděleně od ostatního, perte jej na ruby. U gelu od Eurony dávkujte gel přímo do bubnu pračky, stejně jako všechny prostředky Eurony.

 

  1. Nezapomeňte pravidelně čistit vaši pračku. Vydrží déle a prádlo lépe voní.

 

  1. Používejte delší programy – tmavé oblečení nosíme déle než světlé, černý svetr budete nosit déle než bílý. Nebojte se programů trvajících i přes dvě hodiny. Není to až tak neúsporné jak se může zdát. Nejvíce energie pračka spotřebuje při zahřívání vody na začátku praní. Perte minimálně na 40°C.

 

  1. Nepřeplňujte pračku. To platí obecně na praní, ale u černého prádla si dejte obzvlášť pozor. Je třeba místo v pračce, ab y se prádlo mohlo pohybovat a lépe se tak vypralo. Bývá zkrátka více zašpiněné.

 

  1. Můžete dát i o malinko více aviváže než u světlého prádla.

 

  1. Neperte černé prádlo po té, co poslední praní byly ručníky, deky…. Věci, co pouští vlákna.

 

  1. Používejte speciální prostředky určené na praní černého a tmavého prádla. Prací prostředky koupené v běžné drogerii mají cca 4-10 enzymů. Co enzym, to typ skvrny, kterou prostředek vypere. U Eurony toto číslo začíná na 20.

 

  1. Super výsledku dosáhneme, když do gelu přidáme cca 20 ml Biostainu. Funguje místo předpírky. Jedná se o odstraňovač skvrn spíše biologického původu. V černých kalhotech sedáme všude možně, potíme se.. Osvědčil se mi velice. Manželovo pot je téměř nevypratelný. Po té, co jsem prala tmavé prádlo na 2,5 hodiny, přidala Biostain, je pot pryč, stejně tak skvrny po něm. Prádlo je i takové měkčí. Barvy mi přijdou výraznější. Eko prostředky jsou šetrnější. V komerčních prášcích je obsažena sůl, se kterou vypetrete i na rychlejší program, ale ničí vám prádlo i pračku. Eurony zkrátka umí. 🙂

 

  1. A ještě jednou připomínám: vyčistěte si pračku, nevěřila byste, jak je to důležité. Nezapomínejte také po dokončení cyklu nechat větrat buben, a nádržku na aviváž vypláchnout a nechat též venku uschnout. Prádlo bude voňavější.

 

gel-na-cerne

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *