Návod, jak uklidit co nejefektivněji

 

Děti jsou stvoření upřímná a má pravdu ten, kdo tvrdí, že jsou naším zrcadlem.

Takhle se totiž nejlépe můžeme dozvědět o tom, jak žijeme. Třeba, když malá povídá: „Maminky si nehrajou, musí totiž pořád uklízet nebo vařit.“

 

??????

No samozřejmě, že to má ode mně naposlouchané. Která z nás nikdy neřekla: Teď nemůžu, musím uklízet, dát do pračky, vařit…. (doplňte si samy). Hraj si chvíli sama.

cyklická žena, úklid
Jak na nejsnadnější úklid?

Přišlo mi to dost líto, protože se snažím dceru naučit, že v životě nejde jen o povinnosti, že se hlavně musí cítit šťastná a taky si to trochu užívat.

Sakra, to bych asi měla jít příkladem, ne?

Dětem můžete říkat, co chcete, ale ony „jedou“ stejně podle toho, co vidí a jaké emoce z vás cítí.

Jenže, ten prach se taky sám neutře, podlaha sama nevyčistí, prádlo nevypere….

Možná byste nad tím mávla rukou, ale mě to leželo v hlavě. Probírala jsem to s kamarádkou a shodly jsme se na tom, že asi všechny fungujeme stejně, a že by to chtělo nějaký jiný systém.

Jedna z možností je si najmout na úklid někoho jiného.

Nebo najít způsob úklidu, , který by ušetřil čas.

Podařilo se mi najít jeden tady a docela se mi líbí. Má takovou posloupnost, která by mě vyhovovala a alespoň z gauče u počítače vypadá funkčně. 🙂

Určitě ho vyzkouším. I když každá z nás má nějaké zaběhlé způsoby a rituály úklidu, možná, že drobná změna ušetří hodně času.

Zdá se, že by mohlo být vyřešeno.

Jenže, já se musím přiznat. Nejsem tvor, který vždy a za všech okoností dodržuje nějaké plány. Je ve mně trochu rebelky, která jde proti pravidlům a radši si dá kávu a popovídá s kamarádkou.

Jindy bych mohla vyšůrovat od sklepa po půdu během jednoho dopoledne víc důkladněji než měsíc zpátky. Mám energii a jsem super poctivá. Žádné smítko mi neunikne.

Nějak se těm změnám v náladě nemůžu ubránit.

A možná, že to nakonec ani řešit nebudu. Ono se totiž zdá, že je vše tak, jak má být. Ty nálady se totiž střídají pravidelně za sebou. V cyklech.

Jedna střídá druhou a každá přináší nějaké jiné benefity pro vás. Nevěříte-li, zkuste si ty své nálady nějaký čas zapisovat třeba do cyklické mapy a sledujte, jak uklízí žena, která se nebrání svému vlastnímu koloběhu hormonálních výkyvu během jednoho měsíce. Jde v proudu s hormony, ne proti nim. Vybírá si to nejlepší z každé fáze svého cyklu.

Ví, kdy se jí bude lépe tvořit,

kdy uklízet a kdy domlouvat pracovní schůzky. A je tak chytrá, že pro manžela pořídí Návod na ženy, aby i on se konečně přestal divit, že má doma každý týden jinou ženu.navod-banner-vypadnout-250x250-1427969903.gif

Jedou milující a pečující, upovídanou.

Pak zase aktivní a akční.

Pak protivnou a vrčící.

Pak zas klidnou a schopnou vytřídit z baráku i věci, které podle feng shui zrovna nepřekáží tomu, aby třeba zhubla.

Využijeme-li jednotlivých fází svého cyklu, budeme podstatně efektivnější a úklid tak zvládneme i bez profi pomoci a ušetříme.

 

 

 

 

 

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *