Nejlepší filtr informací na světě

 

Dnes je velikým trendem žít BIO a EKO.

Svět se dělí na lidi, kteří eko a bio neřeší,

ty, kterým je to jedno

a ty, kteří bez nálepky eko/bio nic nekoupí.

 

Patřila jsem do první skupiny. Neřešila jsem to. Neměla jsem děti a bylo mi to jedno. Navíc svět zvaný eko se mi zdál nepřehledný. Jak mám poznat, které výrobky jsou skutečně kvalitní, a kdo na mě chce jen vydělat nějakou uměle přidanou hodnotou a hlavně velice reálně přidanou cenou?

Měla jsem pocit, že přemýšlet ekologicky je jen o tom, jaké kupuju výrobky.

Že bych mohla také používat zdravý selský rozum, a informace přijaté a přejaté přetřídit tímto nejlepším filtrem na světě, mě ani nenapadlo.

Pak se mi narodila dcera. Správně zblblá reklamou a marketingem jsem vybírala jen zaručeně nejlepší masově vyráběné příkrmy, přesnídávky apod.

Přece se s tím nebudu dělat, když mohu koupit hotové, připravené, ve správné velikosti porce, správném složení, jenom ohřát. Třeba v mikrovlnce…. ehm..

Nevím, jak to s tím souvisí, ale také by mě v životě nenapadlo šátkovat ani používat jiné kontaktní metody.  Dokonce i kojení jsem ctila po doporučovaných třech hodinách, jen v noci dle potřeby dítěte.  (Přece jen únava byla v noci silnější než já :-)).

 

bionákup
Je to jen o penězích a kupní síle?

Díkybohu za to, že sic jsem si hodně informací o výchově dítěte zjišťovala na internetu i  prostřednictvím jiných zdrojů, jsem vychovávala a vychovávám naprosto intuitivně.

O tom vám povím jindy. 🙂

Teď se vrátím k eko věcem. Nějak se to seběhlo asi všechno dohromady. Kamarádka si otevřela krámek s biopotravinami a trochu mi nalila do hlavy ekonálev.

Ale důležitým mezníkem nejspíš bylo to, že jsem se začala zajímat o nějaký šikovný přivýdělek. Přece jen, rodičovská nic moc. A narazila jsem na  ekologickou drogerii. Chtěla jsem, abych měla o důvod víc si povídat se ženskými v krámu, zajít tam, i když zrovna nechci nic koupi,t a třeba jim i s něčím pomoci nebo poradit. (Kdo nepoznal stereotyp a izolaci na mateřské dovolené, nepochopí. 🙂 )

 

Jsem člověk, který potřebuje mít vlastní zkušenost, aby mohl o něčem mluvit. Jsem v podstatě stydlivá. 🙂  Takže jsem potřebovala informace a vyzkoušet si, zda vše funguje, jak píšou.

Uchvátil mě totiž nádherný katalog, luxusní design výrobků. Ale to není vše, že. Nejsem sama, kdo potřebuje výsledky.

Pak mě dorazilo zjištění o škodlivosti chlóru. Vážně by mohl způsobovat rakovinu? Vážně škodí miminku, když ho dýchá? A já myslela, jak nedělám dobře, že krásně desinfikuji podlahu při vytírání.

Tu chvíli smradu vždycky správná ženská vydrží.

Aha, oni jsou i výrobky, které nesmrdí a přitom krásně čistí. Wow. Super.

Dorazilo mě praní. Najednou mi dětské oblečení nežmolkovalo a  nedrbali jsme se ani my dospěláci po změně prášku na praní.

Dalším šokem byla informace o plnidlech.

ekologie,bioživot
Láska, jaro, země, energie

 

Prý, jestli se mi práší z  prádla, když s ním třepnu.

No, jistě. To není normální?

????

Bože, tak já si dobrovolně doposud rvala do pračky  hmotu (rádoby prací prostředek), ze kterého jsou 2/3 jen uměle nastavený objem?

 

Hmotu, která je jílem a bůhvíčím a způsobuje alergie?

 

A tak to šlo dál a dál. Zajímalo mě to, už kvůli tomu dítěti. Začala jsem číst Pravý domácí časopis, který mi v mnohém taky otevřel oči. Zezačátku jsem si říkala, že nesouhlasím úplně se vším. Že to někteří autoři článků hrotí až moc. Ale postupem času s každým z nich souhlasím víc a víc.

Nyní čekám druhého prcka a dost mě překvapilo, že najednou kupuju Medvídka na zadeček, abych ušetřila životní prostředí odpadem z jednorázových kapesníčků. Zajímá mě, jestli je oblečení z bavlny.

Koupila jsem na zkoušku ekopleny (byť jednorázové). Plánuji dítě víc nosit (babyvak apod.). Nenechám ho spát na tvrdé podložce v postýlce, dám pod něj alepoň deku. Budu kojit, když si řekne.

A těch věcí budu dělat jinak podstatně víc.

 

 

 

 

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *