Přidejte do receptu života to správné koření

Každý den se peru s tím, že bych se chtěla samozřejmě věnovat domácnosti, malé dceři, s manželem sdílet strasti z práce. Nikdy se mi nepovede, abych byla spokojená, abych se všem oblastem věnovala naplno.

Pokaždé je to o výběru. Je třeba nakoupit, dojít do školky, uvařit.. Malá si chce hrát. A já se někdy zoufale mezi tím mlátím takříkajíc ode zdi ke zdi. Mám vyzkoušené, že nejhůře to snáším v předmenstruační fázi, kdy nemám vůbec dobrý pocit sama ze sebe, a někdy velmi snadno „vybouchnu“. Na ledničce mám pověšený Cyklický magnet, kde jsou popsané všechny fáze menstruačního cyklu a lze jím otáčet na tu danou dobu, ve které se nacházím. Nejen pro manžela super pomůcka. Je třeba se s jednotlivými náladami během svého cyklu sžít a využít je pro svůj prospěch. Nebránit se tomu. Jen někdy se to lépe řekne než udělá…

magnetTakže takhle jednou zase bojuju po práci s úklidem domácnosti, vařením na druhý den a pocitem, že teď bych se měla věnovat spíše malé, která půjde za chvíli spát a najednou mi došla jedna podstatná věc. Přišlo to, když uprostřed toho fofru přišla malá a pohladila mě s takovou láskou, až se mi zatajil dech…

Sakra, vždyť je třeba občas zpomalit a vychutnat si život, užít si svých blízkých a …..alespoň na pár chvil se vzájemně obejmout.

Co je pro dítě nejdůležitější? Kontakt s rodiči a hlavně pohodová, usměvavá máma. Ne uštvaná a vzteklá. (I když v předmenstruační fázi často nejde nedělat grrrrr…).

Co v plánu našeho dne (nebo alespoň mého) chybí nejvíce? Čas pro mě, čas pro relaxaci duše, čas pro naplnění, čas pro seberealizaci. Jen tak mohu být usměvavá a láskyplná máma (manželka…), i když je na poličce prach. Ten se utře až na něj přijde čas.

 

 

 

7 návyků efektivní Cyklické ženy

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *