Pro naše děti

Venku svítí sluníčko a já mám chuť zout boty a jen tak se brouzdat po měkké trávě. Nemyslet na úkoly a povinnosti, nádobí a prádlo. Zouvám si boty a vkračuji na trávu. Úžasný pocit! Kdy jsem to udělala naposledy?

Děti hrající si opodál mě po očku sledují, a najednou si Laurinka zouvá crocsy a pokládá bosé nohy na trávu. Na její bezelstné tváři vidím, jak si to spojení s přírodou opravdu užívá. V plné palbě mi dojde, jak děti kopírují nejen naše slova a návyky, ale hlavně se učí rutinám, ze kterých čerpají celý život. Ať už vědomě anebo podvědomě.

Co bych je asi tak naučila, kdybych teď lítala po domě zběsile s hadrem?

Usměji se na ni a beze slova obě víme. Jsme prostě spolu spojené tajnou nití ze srdce k srdci, propojené přes nabíjecí pole naší země. Najednou je celý vesmír malinký, scvrknutý do našich propojených chodidel. Láska je ten cit, který trvá přes hranice času a prostoru, prostupuje naším jádrem a všemi energetickými poli, až do věků dávných i budoucích. Jsme spolu a jsme šťastné.

Mladší Ríša zvedl hlavu od báboviček a kouká na nás. Možná cítí to spojení? To jiskření lásky ve vzduchu? Zvedá se a jde k nám na trávu, běží k nám a směje se. Nepotřebujeme žádnou extra moderní mašinku na čištění či obohacení vzduchu, stačí nám vnímat a vysílat lásku. Otevřít své srdce a umět jen tak být. To je nejlepší prevence proti „civilizačním nemocem“ a nemocem duše.

Naše civilizace totiž zapomněla žít v souladu sama se sebou a s přírodou. Máme „sava“, která vyhubí všechno a naplní domovy chemickým smradem. Máme rádoby preventivní potravinové doplňky, které stojí nehorázné peníze a mají za úkol chránit tělíčka našich nejmenších před nemocemi a podpořit jejich imunitu. Věřte mi, že nejlepší prevencí (a troufám si říct i lékem), je láska. Zahoďte povinnosti, odložte mobily a počítače, zujte boty  a hurá na trávu. Vezměte děti s sebou a naučte je, že vše co potřebují, najdou v přírodě a samy v sobě.

Že u mámy a táty najdou vždy láskyplnou náruč a zázemí, ze kterého mohou do nekonečna čerpat.

Chůze v trávě na boso je báječná záležitost
3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *