Pro Tebe

Určitě se mnou budeš souhlasit, že každá žena potřebuje nějaký životní prostor jen sama pro sebe. Každá z nás ho potřebuje. Jsou to ty chvíle, kdy usedáme s knihou, malujeme, zpíváme, tancujeme, vnoříme ruce do hlíny na zahrádce a nebo prostě jen relaxujeme. Tyto okamžiky nám dobíjí baterky a pomáhají nám si udržovat odstup od všední reality.

Jaká je ta Tvoje činnost, která Tě dobíjí?

Já například podle nálady čtu nebo si zkouším malovat, cvičím jógu či si jen tak sednu na zahradě na trávu a vnímám kontakt s trávou a jemný větřík na tváři.

Spojení s přírodou je to nejcennější, co máme. Pro naši duši je to pravý ráj. Takové to uvědomění si toho, že jsme součástí velkého celku. Často při takovýchto „meditacích“ nacházím potřebný klid, nechám myšlenky plynout a najednou se mohou objevit jiné nápady, jak vyřešit to, co zrovna potřebuji.

Nedílnou součástí lidského života je i seberealizace.

V ideálním případě se vášnivě zabýváme tím, co nás opravdu baví. I když ne vždy je dostatek času či peněz na naše koníčky, snažíme se najít si alespoň chvilku pro jejich pěstování. Stal se pro některou z vás koníček způsobem seberealizace a zároveň způsobem obživy? 

To je věc, které bychom se měly snažit dosáhnout. Představ si, že Tvojí vášní je pěstování bylinek. Zkoušíš pěstovat stále nové a nové druhy. Baví Tě zjišťování informací o ideálním způsobu pěstování. Chodíš na Tvoje miláčky „dýchat“ aby lépe rostly. To je koníček.

V okamžiku, kdy se zapojíš do nějaké skupiny lidí s podobnými zájmy a společně například otevřete bylinkovou zahradu, kde je možné si bylinky i koupit, už Tě Tvůj koníček živí. Protože víte o bylinkách opravdu hodně, daří se vám a vaše zahrádka vzkvétá, vzkvétá i váš byznys. Pokud miluješ kontakt s lidmi a poznávání nových lidí, pokud miluješ to, že můžeš někomu udělat radost hezkou bylinkou,  stává se koníček tak i způsobem seberealizace.

 

A jak to máš Ty? Co je pro Tebe koníčkem, obživou, seberealizací?

Další článek najdeš tady a tady.

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *