Úklid podle cyklu

Jak je možné, že někdy nám jde úklid snadno a někdy se musíme krutě přemlouvat?

 

Určitě to taky znáte. Někdy to prostě nejde. A když se donutím k nějaké uklízecí činnosti, výsledky nebývají podle mých představ. Jindy zase jsem schopná vycídit byt během chvilky a moc nezbývá k tomu, abych přizvala na pomoc kartáček na zuby.

Někdy mě to drapne, a jsem schopná bez emocí vyházet věci, které jindy stejně jen tak přendavám z místa na místo, přestože už nejsou k ničemu.

Co tyhle schopnosti ovlivňuje? Jak zefektivnit svoji snahu? Také vám připadá, že se vaše nálady střídají? Někdy se člověk při úklidu hodně „nadře“, pak to zas lítá samo.

Kde je zakopané jádro pudla, krásně vystihla Dana-Sofie Šlancarová ve svém článku Jak uklízí cyklická žena.  Řídíme-li se podle pravidel všech čtyř fází menstruačního cyklu, můžeme si krásně naplánovat, kdy třídit staré věci, a kdy raději sednout s knihou ke kávě.

bannermensi.jpg

 

 

 

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Jedna odpověď na “Úklid podle cyklu”

  1. Já to znám moc dobře 🙂 A to kor, když máte uklidit firmu. To je teprve boj. V dnešní době se to ani moc nedá zvládat sám na sebe. Bych se musela rozdvojit. Lepší v tomhle případě si někoho najmout na úklid.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *