Vychytávky, které prostě musíte mít s sebou na dovolenou

Dovolená bez žehličky, zmuchlané triko, pohotovostní cestovní žehlička
Balíme na dovolenou… 🙂

Také už se těšíte na dovolenou? Já velice. Prozradím Vám pár tipů na vychytávky do Vašeho kufru či batohu. Třeba, jak vyřešit problém zmačkaného trička, které vytáhnete z kufru, aniž byste s sebou museli brát žehličku.  

Ať jedete k moři do hotelu nebo k českému rybníku do kempu, budou se Vám hodit s sebou věci, které zaberou málo místa v kufru či batohu, ale splní dobře svůj účel.

Jedna z takových záležitostí je Pohotovostní cestovní žehlička, která má obsah 100 ml a dobře se vejde do malé kapsy v batohu. Bude se Vám hodit, až vyndáte na pokoji tričko ze zavazadla a ouha.. nějak se zmuchlalo. Mě se to stává celkem běžně, balím docela hekticky a chaoticky. Pohotovostní žehličkou tričko nastříkám na rovné ploše (třeba na stole), rukama uhladím, nechám pak chvíli působit. Ve výsledku tričko vypadá jako vyžehlené. Prima věc. 🙂

Pokud cestujete s malými dětmi oceníte následujícího pomocníka. Jedná se o Pohotovostní sprej na skvrny. Má obsah 50 ml, takže je velmi skladný a poradí si s náhle vzniklou skvrnou. Je to taková první pomoc, aby se skvrna nestihla do látky „zažrat“. Velice oceníte, pokud objednáte (jako onehdy já) dvouletému dítěti v cukrárně lívanečky s borůvkami. Ehm… V takových případech obyčejná voda nepomůže. Skvrnu nastříkáte, necháte chvíli působit a buď přeperete nebo alespoň promnete mokrým kapesníkem, ručníkem…

Když už jsme u těch skvrn, doporučuji dalšího báječného pomocníka. Tekutý prostředek na ruční praní a cesty je 250 ml velká lahev, která se taky jistě někam do batohu vejde. A měla by se tam vejít, zejména pokud cestujete na místa s omezenou obslužností nebo máte s sebou malé děti (zas ty borůvky.. :-)). Tento gel je totiž schopen dobře vyprat prádlo i ve studené vodě, výborně si poradí se skvrnami ( a to i s ovocnými, trávou apod.), a dokonale odstraní z Vašich plavek chlor a slanou mořskou vodu. Navíc krásně voní, takže se obejdete v případě nouze i bez aviváže. Domů si pak přivezete nezničené plavky a šaty bez skvrn od zmrzliny. 🙂

prázdniny

Jak si poradit s veřejnými záchody/společným hygienickým zařízením v kempu? Ne vždy jsou tato místa dokonale čistá a navíc, které z nás by se chtělo si bez obav sednout, že dámy? 🙂 Zapomeňte na prkénka omotaná toaletním papírem a vezměte do party dalšího úžasného pomocníka. Diskrétní čistič WC sedátek je opravdu malinký (30) ml sprejík, kterým postříkáte prkénko, otřete do sucha, a máte dokonale dezinfikované posezení. Přestože je malý, pomůže Vám cca 40x v klidu usednout na WC, a to už za to stojí.

Antibakteriální gely na ruce se už snad staly standardní výbavou každé kabelky, tak si ho nezapomeňte s sebou vzít také na dovolenou. Nebudete pak muset řešit před každým jídlem, kde si zrovna umýt ruce. Vybírejte nejlépe takový, který ruce zároveň ošetří a nevysušuje.

Pokud budete někde na chatě nebo ve volné přírodě, nezapomeňte na ekologický prostředek na mytí nádobí. Až budete někam za chatu vylévat pomeje, budete mít čisté svědomí vůči přírodě. ( A taky pro případ, že by na Vás zrovna někdo koukal :-))

Do taštičky s léky se určitě vejde repelent. Rozhodně si nějaký pořiďte, letos bylo hodně vlhko (alespoň v Čechách, že..) a myslím, že se komáři jen políhnou… 🙁 Pokud patříte mezi alergiky, nebo se Vám nechce myslet na to, že se máte postříkat repelentem než vyjdete do přírody, mám pro Vás další tip. Repelentní náramek má 100% přírodní účinnou látku a ochrání Vás před klíšťaty i létajícím hmyzem. Pokud ho navíc zavěsíte do okna nebo pověsíte na stan, zaručí Vám i noc bez štípanců.

K repelentu přidejte i S.O.S. sprej. Využijete ho k šetrné dezinfekci drobných poranění i k ošetření pokožky, spálené sluníčkem (obsahuje D-panthenol).

A nyní už jen příjemnou dovolenou. Užijte si sluníčka a tepla! 🙂

Helena

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *