Zažraná špína a zaprané skvrny

Jak si poradit se zažranou špínou a zapranými skvrnami?

Obvykle saháme pro prostředcích „většího kalibru“, které mají zaručený účinek a v ideálním případě nejsou příliš drahé. S sebou si tak z drogerie přineseme přípravek, který sice vyřeší náš problém, ale také nám do domácnosti přibude další toxický pomocník.

toxicita

Tyto přípravky bývají plné nebezpečné chemie. Pokud se podíváme na jejich označení, nesou upozornění na nebezpečí poleptání nebo vdechnutí.

Přitom to není nezbytně nutné.

Velice dobře nám poslouží pro tyto účely věci z naší špíze nebo ledničky (viz tento článek). Například spáry v koupelně můžeme velice dobře vyčistit pomocí kypřícího prášku, který rozdělaný s trochou vody naneseme vysloužilým zubním kartáčkem. Ano, je to pracnější, ale také zdravější. Hlavně, máme-li doma malé děti, které velice rády při úklidu pomáhají, a mohou se tak zbytečně dostat do kontaktu s nebezpečnými chemickými látkami. A především, je to téměř zadarmo.

Pokud si nechcete lámat hlavu s přípravou přírodních prostředků k úklidu, velice dobře poslouží ekologické čistící prostředky, které mají stejnou účinnost a ani Vaši domácnost, ani následně odpadní toky, neznečistí toxickými odpadními látkami. Tyto látky se ne vždy dobře z odpadních odstraní a následně se dostávají zpět do koloběhu.

Zaprané skvrny dobře odstraní např. Univerzální multifukční agent, což je prášek na bázi aktivní kyslíku. Stačí rozdělat s horkou vodou a hotovou „kašičku“ nanést na skvrnu, nechat chvíli působit a vyprat. Odstraní 99% skvrn včetně skvrn od pampelišek, borůvek, trávy apod. Hlavně borůvky vím z vlastní zkušenosti, že zmizely úplně. Dokonce si poradil i s barvou na vlasy. Jako prevenci je možné ho přidávat k pracímu prostředku klasicky do pračky. Kdo chce na vyzkoušení zaslat vzorek agenta, písněte si o něj. 🙂

Co všechno dokáže:

boty1

boty1Cisty

 

 

boty2
boty2Cisty

 

 

 

 

 

 

nahoreCisty

dole

 

 

 

 

 

 

 

 

CO JE DŮLEŽITÉ:

aktivuje se horkou vodou (vyšší teplota praní v pračce, event. ohřejeme vodu v rychlovarné

konvici (nepřevařovat)

NIKDY!! neschováváme roztok agenta a vody v rozprašovači, stále pracuje a roztahuje se. 🙂

 

NA CO HO JEŠTĚ MŮŽEME POUŽÍT:

na nedostupná místa např. pítka na cyklistických či dětských lahvích

na zašlé skvrny (nebo na ty, co prostě nejdou vyprat) – rozděláme z agenta a trochu horké vody „kašičku“, kterou naneseme na skvrnu a necháme cca 1/5 hodiny působit, následně vypereme

na bělení prádla – přidáme do pracího prostředku do pračky – prát s ohledem na vlastnosti textilií na co nejvyšší teplotu

na plísně – rozděláme odměrku agenta s horkou vodou v rozprašovači a postříkáme – POZOR pracuje,

doporučuji nedotahovat úplně uzávěr a po ukončení práce zbytek roztoku vylít třeba do odpadu, protože….

čistí odpady – nalijeme horkou vodu do rozprašovače, nasypeme odměrku (30 ml) a znovu zalijeme horkou vodou

Koupit ho můžete tady. Hledejte v sekci Wash care, na skvrny. Nakupujete za velkoobchodní ceny bez závazků. Vystačí na cca 25 použití.

3x Jak na zažranou špínu a skvrny
Odeslat

12 odpovědí na “Zažraná špína a zaprané skvrny”

 1. Dobrý den,
  mám 2 čalouněná křesla, velmi dobré, ale opěrky ruk mají zažranou špínu. Je mi líto to vyhodit. Nevíte prosím, co s tím ? Mám také parní čistič.
  Děkuji 🙂

  1. Dobrý den,
   můžete zkusit použít náš nejsilnější odmašťovač. Je to prostředek na ruční praní, který zvládne skvrny a špínu i v terénu a studené vodě.
   Přejete si zaslat vzorek na vyzkoušení?
   Přeji krásný den.
   Helena

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *